Nepřihlášený uživatel
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Zde naleznete informace o aktuální činnosti odborové organizace a jejího výboru

• Předběžné výsledky ankety

Předkládáme předběžné výsledky prvního ročníku ankety "Kterým tématům by se podle Vašeho                názoru měla odborová organizace zabývat přednostně?", která probíhala od 25.5. do 12.6.2022

Výsledky jsou předběžné z toho důvodu, že řada respondentů uvedla více témat v rámci jedné                  odpovědi; v současné době jsme každé odpovědi přiřadili téma jediné, ale nechceme, aby ostatní               uvedená témata zapadla a chceme před zveřejněním definitivních výsledků projít odpovědi ještě               jednou a zabývat se přiřazením témat důkladně.

Níže je tedy tabulka s počty odpovědí, které se týkaly dílčích témat a také vybrané odpovědi, které považujeme za reprezentativní nebo zajímavé (součástí konečných výsledků budou VŠECHNY odpovědi VŠECH respondentů).  Odpovědi zahrnují mnoho zajímavých podnětů a nešetří ani odborovou organizaci, ani poměry na VŠCHT.
Počet respondentů byl 190, někteří uvedli všechny tři odpovědi, někteří využili pouze jednu či dvě možnosti, což trochu ztěžuje statistické vyhodnocení výsledků.

◳ Tabulka - shrnutí ankety (jpg) → (ořez 215*215px)

a N=počet odpovědí na dané téma;
        b %=N/190

Ve výše uvedené tabulce není zařazena jedna z odpovědí, která by si pro svoji závažnost zasluhovala         samostatnou kategorii a kterou tedy uvádíme v plném znění:

Machinace s platy

Na škole se v (snad) v omezeném počtu případů vyskytuje jednání, kdy dochází k odebírání části platu vedoucím pracovníkem, mnohdy školitelem. Podřízení se o tomto nechtějí nijak zvlášť mluvit z důvodu obav například i o ukončení studia.

V této souvislosti je vhodné uvést, že existuje způsob, jak anonymně oznámit protiprávní jednání,               aby bylo možno spustit vyšetřování (je ovšem nutno uvést tolik detailů, aby mohlo být šetření                     zahájeno, určitě tedy více, než bylo uvedeno v anketě). Viz sekce „JAK lze podat oznámení?“ na                  stránce https://www.vscht.cz/uredni-deska/oznameni-poruseni-prava-EU

Existuje i možnost dát podnět Etické komisi VŠCHT

(https://www.vscht.cz/uredni-deska/zakladni-dokumenty/eticky-kodex), ovšem podání musí                       v takovém případě obsahovat jméno předkladatele.

Vybrané odpovědi z ankety naleznete zde!

• Anketa - sběr dotazníků ukončen: Děkujeme všem kolegyním a kolegům, kteří přispěli svými podněty do ankety. Nyní probíhá její statistické vyhodnocení, s jehož základními výsledky Vás seznámíme ještě před prázdninami.

• Dne 12.4. 2022 proběhla první (ustavující) schůze nového výboru, který je tímto připraven hájit zájmy zaměstnanců naší univerzity.  V jejím průběhu si členové výboru zvolili nového předsedu a rozdělili oblasti své práce.

• Dne 31.3.2022 se uskutečnily volby do výboru. Bylo vydáno celkem 53 hlasovacích lístků. Z nich bylo odevzdáno 51, přičemž 50 bylo platných a jeden neplatný. Výsledky po provedeném sčítání byly tyto:
FCHT Marta Tokárová 23 hlasů
FCHT Helena Kopecká 7 hlasů